ul. Stefana Batorego 37B, 34-120 Andrychów
Odblaski

Warto uświadomić sobie, że:

Elementy odblaskowe, dzięki powstaniu efektu refleksów zwiększają widoczność na drodze, człowiek dostrzegalny jest już z odległości kilkuset metrów (nie dotyczy to gadżetów odblaskowych – tylko środków ochrony indywidualnej).

Im niżej jest umieszczony element odblaskowy, tym szybciej padną na niego promienie świateł reflektorów i kierowca szybciej dostrzeże przeszkodę.

Żeby móc zahamować, albo ominąć przeszkodę, kierowca potrzebuje kilku sekund, od chwili zauważenia do momentu zareagowania na niebezpieczeństwo!

Prawo o ruchu drogowym art.11 ust.4A
Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Elementy odblaskowe produkowane przez P.P.H.U. EUROBLASK Mariola Wyrwiak tj. opaski odblaskowe, zawieszki odblaskowe, naklejki odblaskowe i inne nie stanowią artykułów w rozumieniu zasadniczych wymagań określonych przez Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz.U. nr 259, poz. 2173). Produkty te są traktowane jako gadżety odblaskowe – nośniki reklamy.

Polecamy gadżety
odblaskowe wykonane

z folii mikropryzmatycznej
Zobacz więcej
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.